Spotkanie z Wojewodą Małopolskim Józefem Pilchem w Krościenku n.D

W czwartek 30 marca br. remizie OSP w Krościenku n.D odbyła się XXVIII Sesja Rady Gminy. Gośćmi specjalnymi byli poseł Anna Paluch oraz Wojewoda Małopolski Józef Pilch, który przedstawiał zgromadzonym informację dotyczącą bieżących programów rządowych oraz planów na przyszłość, dotyczących turystyki i infrastruktury w regionie.
Poseł Anna Paluch w swoim przemówieniu nawiązała do lokalnych problemów, m.in. kwestii zanieczyszczenia powietrza w południowej Małopolsce, zwłaszcza w uzdrowiskach. Wspomniała o obradach wyjazdowego posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska w Zakopanem i Rabce-Zdroju, które odbyło się w połowie marca br. Poruszyła również kwestię planów budowy spalarni odpadów w Nowym Targu, jako jednym ze sposobów na rozwiązanie problemów ze smogiem w regionie Podhala.

 W spotkaniu uczestniczyli również: wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski, wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, radny powiatowy Jan Komorek oraz dyrektorzy szkół i lokalni samorządowcy. Sesję uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta OSP w Krościenku n.D.
Po sesji wojewoda Józef Pilch wraz z poseł Anną Paluch i wójtem Janem Dydą wizytowali plac budowy parkingu, znajdującego się naprzeciw kościoła p.w. Dobrego Pasterza w Krościenku, którego ukończenie przewidziano na koniec czerwca tego roku. 
 

więcej newsów »
Copyright © 2005-2020 Anna Paluch