Konwencja wyborcza w Krakowie

W niedzielę 18 maja w Krakowie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
W Polsce realizowana jest obecnie polityka transakcyjna, która nie służy społeczeństwu jako całości, tylko jest wektorem nacisku różnych grup, często tych zewnętrznych wobec Polski. - mówił prezes Jarosław Kaczyński. Utrwalił się też pod wieloma względami chory i patologiczny system, który został skonstruowany po 1989 r. i który zwie się postkomunizmem. - To jest stawka tych wyborów najbliższych i kolejnych.

Jeżeli Polska nie odrzuci polityki transakcyjnej, jeżeli Polska nie odrzuci postkomunizmu, to żaden polski problem nie zostanie rozwiązany PiS jest jedynym ugrupowaniem, które chce w Polsce stworzyć rzeczywiście europejskie, w najlepszym tego słowa znaczeniu, stosunki w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. - W Polsce jest jedna siła europejska, tą siłą jest Prawo i Sprawiedliwość, bo my chcemy tę politykę postkomunistyczną odrzucić. Wszyscy inni, niezależnie od tego co opowiadają, podtrzymują system.

Polskę dotyka brak realnej wolności, która uwalnia od nacisku poprawności politycznej, od różnego rodzaju nieformalnych represji. Polska musi być wolna pod każdym względem. Polska musi pozostać wyspą wolności, nawet jeśli w Europie ta wolność pod różnymi względami jest ograniczana – mówił Jarosław Kaczyński.

W trakcie konwencji zaprezentowano kandydatów do Parlamentu Europejskiego z Okręgu 10 obejmującego Małopolskę i Ziemię Świętokrzyską. Liderem listy PiS w tym okręgu jest europoseł Ryszard Legutko.

Z drugiego miejsca na liście startuje poseł Andrzej Duda, a z trzeciego - poseł z Krakowa Ryszard Terlecki. Na czwartym miejscu listy jest senator Beata Gosiewska, na piątym - przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka w Małopolsce Leszek Murzyn, a na szóstym poseł Anna Paluch z Podhala. Kolejne miejsca zajmują: poseł z Ziemi Gorlickiej Barbara Bartuś, dalej senator Bogdan Pęk i posłanka z Krakowa Barbara Bubula . Na dziesiątym miejscu - poseł z Tarnowa Edward Czesak więcej newsów »
Copyright © 2005-2021 Anna Paluch