Wyjazdowe posiedzenie KP PiS w Mielcu

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości w dniach 31.08.2013 oraz 1.09.2013 wsparli Zdzisława Pupę w kampanii wyborczej. Ponad 90 Posłów i Senatorów wśród nich poseł Anna Paluch wyszło na ulice podkarpackich miast, spotykali się z mieszkańcami, rozdawali ulotki. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego weekendu było wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS, które odbyło się w Mielcu.

Posłowie podczas posiedzenia Klubu Parlamentarnego przyjęli kilka istotnych stanowisk, istotnych szczególnie z perspektywy Podkarpacia, ale również całego kraju. Stanowiska dotyczyły m.in. sprzeciwu wobec dyskryminacyjnej polityce rządu PO-PSL, czy zaprzestania szkodliwych lokalizacji farm wiatrowych na Podkarpaciu i w innych regionach Polski.

Posłowie odnieśli się również do tematu wyborów uzupełniających. "Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość na posiedzeniu wyjazdowym w Mielcu wzywa wszystkie środowiska, którym droga jest Polska, a jednocześnie nie zgadzają się z obecną szkodliwą formą rządów w naszej Ojczyźnie, do udzielenia poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości Zdzisławowi Pupie" - czytamy we wniosku.

Posłowie i Senatorowie PiS uznali również, że konieczne jest odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby. "Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości wyraża stanowisko, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba powinien zostać odwołany z pełnionej funkcji, z uwagi na wielokrotne wprowadzania w błąd Sejmu oraz oszukiwanie polskich rolników i opinii publicznej w Polsce o rzekomym sukcesie w negocjacjach środków na Wspólna Politykę Rolną Unii Europejskiej i rzekomym zwiększeniu tych środków w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. W rzeczywistości wielkość tych środku uległa zmniejszeniu o kwotę ponad 9 miliardów złotych rocznie. Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości uznaje, że prowadzona przez ministra Kalembę dezinformacja i ukrywanie przez niego prawdziwych, katastrofalnych dla polskiej wsi wyników negocjacji budżetowych UE, dyskwalifikują jego pracę jako Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi" - czytamy w stanowisku udostępnionym przez Biuro Prasowe PiS.
więcej newsów »
Copyright © 2005-2019 Anna Paluch