IV Krajowy Kongres Prawa i Sprawiedliwości

W dniach od 28 czerwca do 30 czerwca b.r. w Katowicach i Sosnowcu odbywał się IV Krajowy Kongres Prawa i Sprawiedliwości.

W sobotę i niedzielę w obradach kongresu uczestniczyło około 1300 delegatów z całej Polski oraz około 500 zaproszonych gości. Przed trzy dni dyskutowano o Polsce, o przyszłości o dobrej alternatywie dla naszego kraju
 
 
Wybrano również na nową kadencję Prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz władze statutowe ugrupowania. Poseł Anna Paluch  brała aktywny udział w pracy Komisji d.s. wyboru władz. Do nowej Rady Politycznej PiS kandydowało 4 delegatów z okręgu wyborczego nr 14. W wyborach tajnych otrzymali następujące liczby głosów: Leszek Langer -743, Grzegorz Biedroń – 740, Tomasz Płatek – 715, Jan Hamerski – 714. W skład Rady Politycznej wchodzą  posłowie i senatorowie – z racji sprawowanej funkcji.Do Sądu Dyscyplinarnego z powodzeniem kandydował Andrzej Bulzak uzyskując wynik 711 głosów, a do Krajowej Komisji Rewizyjnej kandydował Józef Leśniak uzyskując wynik 673 głosów.
  
Równolegle do toczących się obrad w głównej Sali, między głosowaniami – w małych salach odbywały się także panele dyskusyjne, m.in. na tematy: służby zdrowia, sektora zatrudnienia, wsi i rolnictwa, infrastruktury energetycznej i transportowej Polski, młodzieży, innowacji, rodziny i edukacji, państwa prawa, emerytur, polityki rozwoju państwa i samorządów. Po zakończeniu obrad i zamknięciu IV Krajowego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości – delegaci udali się do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach, aby uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny.
więcej newsów »
Copyright © 2005-2021 Anna Paluch