60-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Pieniny

W niedzielę 2.06.2013 Zespół Pieśni i Tańca „Pieniny”. świętował 60 –lecie swojego istnienia. Obchody jubileuszu zespołu rozpoczęły się Mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz Henryk Homoncik wraz z ks. Krzysztofem Gabrysiem w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.
Po południu w Amfiteatrze  „Pod Wierzbą” dla zgromadzonej publiczności  i zaproszonych gości aktorzy z Amatorskiego Teatru działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy, złożonego z członków Związku Podhalan i Zespołu Pieśni i Tańca „Pieniny”, odegrali trzeci i czwarty akt sztuki Prawo Pierwszej Nocy.
 
„W takie święto jak Wasze dzisiejsze jest moim obowiązkiem być tutaj i złożyć dawnym i obecnym śpiewakom, tanecznikom, dziewczynom, chłopakom z zespołu „Pieniny” wyrazy najgłębszego szacunku.

Moi kochani, dzięki Wam nasz folklor, ten skarb, którego wszyscy nam zazdroszczą, dotrwał do naszych czasów. I jest szansa, że wnuki i prawnuki zobaczą go nieskażonym, pięknym i żywym. Serdecznie życzę, żeby nigdy Wam nie zabrakło sił i chęci do ciężkiej pracy. Niech Wam Pan Bóg błogosławi i niech Was cała społeczność lokalna szanuje za to co robicie i kocha jak ja” - dziękowała za działalność zespołowi Poseł Anna Paluch.

Zdjęcia: Magdalena i Janusz Wojtarowicz więcej newsów »
Copyright © 2005-2021 Anna Paluch