Debata Prawa i Sprawiedliwości w Rabce-Zdroju o przyszłości rodziny i dzieci

W sobotę 1 czerwca w Rabce – Zdroju  odbyła się debata PiS o przyszłości rodziny i dzieci. W debacie udział wzięli: poseł Anna Paluch, radna wojewódzka Marta Mordarska i Wiesław Prostko z fundacji "Pro - prawo do życia". Na scenie były obecne przewodnicząca rabczańskiego koła Prawa i Sprawiedliwości Kazimiera Warciak oraz pani Renta Klamerus  która czytała fragmenty swojej książki „ Tami w krainie pięknych koni”.

Wśród gości obecni byli m.in. burmistrz Ewa Przybyło, jej zastępca Robert Wójciak, radny wojewódzki Jan Hamerski, miejski radny Jan Surówka oraz ks. Jan Zając z ośrodka na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.

Spotkanie rozpoczął występ dziecięcego zespołu regionalnego Robcusie. Następnie młodzieżowa grupa teatralna zaprezentowała spektakl "Zamienię smartfona na tatę". Głos w tematach związanych z polityką prorodzinną zabierali uczestnicy debaty. Na koniec radny Jan Hamerski i poseł Anna Paluch odczytali przesłania zawierające propozycje naprawy sytuacji, skierowane do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. Na koniec uczestnicy spotkania wypuścili w niebo biało-czerwone baloniki z apelem sygnowanym przez Stowarzyszenie GIL - Gniazdo Integracji Lokalnej w Rabce-Zdroju o treści "Dzieci z Rabki wypuszczając swoje baloniki solidaryzują się z dziećmi na całym świecie i apelują do dorosłych rządzących, aby ich decyzje nie były krzywdzące dla dzieci i ich rodziców. Chcemy świata bardziej przyjaznego - wolnego od wojen, przemocy i głodu".

Zdjęcia Piotr Kuczaj więcej newsów »
Copyright © 2005-2021 Anna Paluch