Strajk w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie

W czwartek 17 maja 2012 roku  posłowie Prawa i Sprawiedliwości  Anna Paluch, Andrzej Adamczyk, Ryszard Terlecki, Barbara Bubula, Marek Polak oraz przedstawiciele zarządu  NSZZ Solidarność wzięli udział w pikiecie w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie na zaproszenie komitetu strajkowego. Parlamentarzyści uczestniczyli także w konferencji prasowej oraz w spotkaniu z załogą szpitala.

Od lipca w krakowskim szpitalu trwają dwa spory zbiorowe: jeden wszczęły Związek Pielęgniarek, Związek Pracowników i Solidarność, drugi spór prowadzą Związek Lekarzy i Związek Psychologów.
W szpitalu od czterech lat nie było żadnych podwyżek wynagrodzenia, wszystkie dotychczasowe spotkania oraz pisma w tej sprawie kierowane do dyrekcji szpitala przez związki i pracowników nie przyniosły żadnego rezultatu. Najniższe wynagrodzenie zasadnicze w szpitalu wynosi 1,3 tys. zł brutto, a ponad 200 pracowników ma podstawę wynagrodzenia zasadniczego w przedziale 1,3 tys. - 1,5 tys. zł brutto.

NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy Pielęgniarek i Pielęgniarzy oraz Związek Zawodowy Pracowników żądają podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 150 zł od stycznia do czerwca 2011 i kolejne 150 od lipca. Propozycje dyrekcji to 137 zł dla pielęgniarek i 100 zł dla pracowników zarabiających poniżej 2 tys. zł wypłacane w formie dodatku. Odrębne żądania płacowe ma Związek Lekarzy i Związek Psychologów. więcej newsów »
Copyright © 2005-2023 Anna Paluch