II Rocznica pogrzebu Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki Marii Kaczyńskiej na Wawelu

W środę 18 kwietnia 2012 roku odbyły się obchody  II rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej  Śp. Marii i Lecha Kaczyńskich – tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Uroczystości rozpoczęły się już we wtorek ( 17 kwietnia ), kiedy to Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński otworzył wystawę  zatytułowaną Jak być niezłomnym w Polsce. Wystawa ta w całości poświęcona jest tragicznie zmarłemu prezydentowi.

Dnia 18 kwietnia obchody rozpoczęła konferencja zorganizowana przez prezesa Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Filharmonii Krakowskiej , w której udział  wziął sam Jarosław Kaczyński.
 
Ogodz. 17.30 odbyła się uroczysta msza  św. w Katedrze na Wawelu, której przewodniczył biskup Jan Szkodoń.  Biskup zwrócił się do wszystkich przybyłych by byli mocni mocą wiary, nadziei i miłości.  W swojej homilii przypomniał wiernym  o ważnym aspekcie jakim jest obrona Krzyża.

Po nabożeństwie uczestnicy obchodów  w skupieniu  udali się pod Wzgórze Wawelskie. Przed Katyńskim Krzyżem prezes PiS wygłosił swoje przemówienie, w którym powiedział:
„Lech i Maria Kaczyńscy chcieli jednego: niepodległej i sprawiedliwej Polski, bo bez solidarności między obywatelami niczego zrobić się nie da. Będziemy go realizować zwyciężając zło dobrem.”

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści m.in.:  Anna Paluch, Antoni Macierewicz, Beata Szydło, Wiesław Janczyk, Andrzej Duda, Ryszard Terlecki i Elżbieta Kruk.
Przybyła również córka Śp. Lecha Kaczyńskiego, Marta Kaczyńska, redaktor  naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz,  rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, środowisko "Gazety Polskiej" i członkowie stowarzyszenia Solidarni 2010. Na uroczystości obecna była również delegacja sympatyków i działaczy PiS z powiatu nowotarskiego oraz przedstawiciele Związku Podhalan. więcej newsów »
Copyright © 2005-2022 Anna Paluch