Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej – Zakopane - Olcza

W niedzielę 22 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia  pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

 Trzymetrowy pomnik zaprojektowany przez Karola Badynę, na którym widnieją imiona i nazwiska wszystkich ofiar katastrofy poświęcił biskup Damian Muskus. Inicjatorem postawienia pomnika w ogrodzie przed Sanktuarium był proboszcz ks. Mieczysław Kozłowski.
 
 Na  uroczystości obecnych było wielu parafian, mieszkańców Zakopanego i okolicznych miejscowości, przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, parlamentarzyści PiS m.in.:  Anna Paluch, Barbara Bartuś, Beata Szydło, Wiesław Janczyk, Jacek Osuch,  Stanisław Kogut , sympatycy i działacze PiS, władze lokalne oraz przedstawiciele Związku Podhalan.
 zdj. www.podhale24.pl

 Tak liczna obecność parlamentarzystów PiS na uroczystości jest wyrazem szacunkiem dla całej społeczności parafii oraz Księży Misjonarzy na Olczy, jak również podziękowaniem za pamięć o ofiarach tragedii smoleńskiej.
W imieniu rodzin wszystkich ofiar katastrofy głos zabrał Andrzej Melak, który podkreślił, że ten niezwykły pomnik będzie miał duży wpływ na świadomość Polaków. więcej newsów »
Copyright © 2005-2022 Anna Paluch