Byłem Posłem tej Ziemi – otwarcie wystawy

W czwartek  19 kwietnia w Domu Ludowym  w Kościelisku otwarto wernisaż wystawy „Byłem Posłem tej Ziemi”,ukazujący działalność Lecha Kaczyńskiego jako parlamentarzysty reprezentującego okręg podhalańsko-nowosądecki w latach 1991-93. Na ekspozycję złożyły się archiwalne zdjęcia, plakaty i wycinki z prasy.Honorowym gościem wystawy była Marta Kaczyńska córka tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej.
Na wystawie obecni byli również parlamentarzyści PiS Anna Fotyga, Elżbieta Kruk, Maciej Łopiński, Andrzej Duda, Barbara Bartuś, senator Stanisław Kogut oraz działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego oraz przedstawiciele Związku Podhalan  w tym Kapelan ZP ks.Władysław Zązel.
 

Znałam śp. Prezydenta od lat. Był on bardzo związany z naszą podhalańsko – nowosądecką ziemią Przez dwa lata  był przecież reprezentantem górali w sejmie. To właśnie z tego okresu pochodzą zdjęcia, które trafiły na wystawę - powiedziała poseł Anna Poseł podczas otwarcia wystawy. Przypomniała również, że Ś.p. Lech Kaczyński cenił górali za ich przywiązanie do  tradycji, patriotyzmu i wolności.
 

Pamiętam te czasy, gdy zdarzało mi się tu z tatą przyjechać. Zatrzymywaliśmy się wtedy w Krynicy. Pamiętam tę atmosferę tutaj, jak tata był zaprzyjaźniony z wieloma ludźmi z tej części Polski, jak dobrze się tu czuł - wspominała wzruszona Marta Kaczyńska.
 

Po otwarciu wystawy o godzinie 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach Kustosz Marian Mucha koncelebrował Mszę św. za Ś.p. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP , Jego Małżonkę Ś.p. Marię Kaczyńską i wszystkich Poległych w Katastrofie Smoleńskiej. Następnie  uczestnicy uroczystości złożyli  kwiaty pod krzyżem z ziemią ze Smoleńska.
 więcej newsów »
Copyright © 2005-2022 Anna Paluch