Wernisaż wystawy Byłem posłem tej ziemi w Nowym Sączu

W poniedziałek 8 kwietnia w sądeckim ratuszu otwarto wystawę zatytułowaną "Byłem posłem tej ziemi", ukazującą działalność Lecha Kaczyńskiego jako parlamentarzysty z okręgu nowosądecko-podhalańskiego w latach 1991-1993.

Na ekspozycję złożyły się archiwalne zdjęcia, plakaty i wycinki z prasy. Wśród gości zaproszonych na sądecki wernisaż była poseł Anna Fotyga, parlamentarzyści, radni wojewódzcy, miejscy, samorządowcy oraz osoby współpracujące z Lechem Kaczyńskim w latach, kiedy był posłem z okręgu nowosądecko-podhalańskiego.

Gości powitała wiceprezydent Bożena Jawor, natomiast poseł Anna Fotyga przypomniała postać Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jako wspaniałego dyplomaty, polityka i człowieka o wielkich wartościach, dla którego patriotyzm i wiara były najważniejsze i nimi kierował się kształtując polską politykę zagraniczną.

Wystawę przygotowała poseł Anna Paluch, która przypomniała słowa prezydenta Kaczyńskiego, który odwiedzając Podhale po raz ostatni w listopadzie 2009 roku.
"Od Beskidu Śląskiego poprzez Podhale po Beskid Sądecki to są ziemie, gdzie wielokrotnie w życiu byłem krótko bo krótko, ale byłem posłem tej ziemi"– mówiła Anna Paluch.
więcej newsów »
Copyright © 2005-2023 Anna Paluch