I Memoriał im. Marii Kaczyńskiej Rabka- Zdrój 2013

W sobotę 9 marca odbył się I Memoriał im. Marii Kaczyńskiej. Memoriał  który zaczął się  od zawodów narciarskich w Chabówce na stoku „U Żura”, to pomysł rabczańskiego koła Prawa i Sprawiedliwości. 

Głównymi organizatorami imprezy byli Poseł Anna Paluch i Burmistrz Rabki – Zdroju Ewa Przybyło. Patronat nad Memoriałem objęła córka Marii - Marta Kaczyńska.

Niestety z powodów osobistych nie mogła pojawić się osobiście w Rabce, przesłała pamiątkowy list, który odczytała w jej imieniu poseł Anna Paluch. W zawodach narciarskich udział wzięło 120 zawodników
. Nagrody zwycięzcą wręczali Poseł Anna Paluch, wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński i wiceburmistrz Rabki - Zdroju Robert Wójciak.

Po południu w Miejskim Ośrodku Kultury otwarto dwie wystawy - pierwszą pt. "Moja matura w Rabce" poświęconą prezydentowej, drugą jej mężowi pt. "Byłem Posłem tej Ziemi”, upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego, jako posła w okręgu podhalańsko-nowosądeckim w latach 1991-93.Wśród gości nie zabrakło szkolnej koleżanki Marii Kaczyńskiej pani Urszuli Gawron.

 

więcej newsów »
Copyright © 2005-2024 Anna Paluch